3 listopada 2014

HELLO NOVEMBER


Blogując nie raz utwierdziłam się w przekonaniu, że prawdą  jest prawda o tym, że każdy ma swoją prawdę. Spostrzeganie świata i innych ludzi poprzez pryzmat swojej prawdy jest tak prawdziwe dla patrzącego, że dany horyzont prawdy zamyka się w złudnej iluzji horyzontu percepcji tego, co jest w stanie wygenerować nasz mózg. Prawdziwe wielkie to rozczarowanie obserwować jak inni stwarzają pozory prawdziwych wysysając energię i pomysły z innych. Emocjonalne wampiry, które potrafią tylko brać nie dając nic od siebie. Czasem odnoszę wrażenie, że to co prawdziwe już dawno zostało uznane za banalne i przereklamowane. Słuchałam tych wszystkich prawdziwych życiowych mądrości Pani B u Kuby która, żaliła się na mentalność polaków, jacy to nie jesteśmy źli i wredni, zawistni, zakompleksieni i roszczeniowi. Kocham Polskę, ale polaków już nie... a Polacy w komentarzach kochają ją za to, że ona ich nie kocha, bo taka szczera i uśmiechnięta. Może to jakiś nowy rodzaj patologicznej miłości myślę sobie. Tylko miłości do mody, czy do pieniędzy, które tak wszystkich w oczy kują, ale hipnotyzują jak magnes. Bycie inspiracją to jest posiadanie osobowości, brak osobowości sprowadza się do zwykłego kopiarstwa. Sztuką nie jest bycie takim jak reszta tylko posiadanie odwagi na bycie innym. 
Kiedy zaczynasz tańczyć jak Ci zagrają inni wtedy zaczynasz tańczyć na Titanicu. Najważniejsze jest posiadanie pomysłu na samego siebie, potem już tylko odwagi i konsekwencji na jego realizowanie. Dzisiaj mój mąż powiedział mi ważną rzecz o mnie samej " Tobie się wydaje, że wszyscy ludzie są idealni, albo przynajmniej chcesz, aby tacy byli. Dobrzy i bezinteresowni...potem jesteś rozczarowana, że inni to wykorzystują."   

Prag­nienie, by żyć le­piej, nie jest niczym złym, ale błędem jest styl życia, który wyżej sta­wia dążenie do te­go, by mieć aniżeli być, i chce więcej mieć, nie po to aby bar­dziej być, lecz by doz­nać w życiu naj­więcej przyjemności. K.W FauxFur HERE / Shirt Zara / Pants HERE / Boots H&M / Sunnies HERE / Bag Michael Kors