13 września 2012

simply casual

Witam:) Popyt na szczerość wzrasta wraz z  konsumpcyjnym zdobywaniem przyjaciół. Domagamy się jej od innych, czasem nie zdając sobie tak naprawdę sprawy z tego, że kompletnie nie jesteśmy na nią przygotowani. Stwierdzenie, że "szczerością odniesiesz sukces" ma chyba swoje odniesienie w świecie, który nazywa się szczerośćlandią i znajduje się na planecie, która nie krąży w naszym układzie słonecznym, albo jest to postrzeganie świata przez pryzmat różowych okularów naiwności. 
Czasem czytając te wszystkie podniosłe frazesy, w które ludzie chcą wierzyć po to, aby podbudować swój system wartości moralnych, zastanawiam się na ile oni sami stosują się do tego, w co uporczywie pragną wierzyć. Kłamstwo jest złe, ale mimo to umiejętnie pokierowane,może czasem uratować komuś życie. Podobnie jest ze szczerością  jest dobra tylko wtedy, kiedy nie rani kogoś bezmyślnie. Szczerość opierająca się na bełkocie głupca, który gada co mu ślina na język przyniesie, tylko dlatego, że proces myślowy zaszedł zaraz po tym jak się odezwał, nie jest dobrą cechą. Szczerość, która objawia się pod wpływem upojenia alkoholowego czasem burzy przyjaźnie i małżeństwa, szczerość, która wpędza drugą osobę w kompleksy, albo taka która jest zwykłą złośliwością. Bycie szczerym wobec rodziny i przyjaciół to często trudna cecha, która czasem nie wynika z oziębłości i obojętności, może brak szczerości jest spowodowany  brakiem akceptacji lub niepewnością. Pociechy często okłamują rodziców nie dlatego, żeby zrobić im na złość tylko dlatego, że z góry zakładają brak aprobaty, przyzwolenia czy zrozumienia z drugiej strony. Podstawą szczerych relacji z drugim człowiekiem jest umiejętność rozmawiania  i słuchania, a najtrudniejsze wypracowanie konsensusu. Ludzie się kłócą, bo nie potrafią rozwiązać problemu poprzez rozmowę, w kłótni dominuje nie ten, kto ma więcej racji tylko ten, który najgłośniej krzyczy. Ze szczerością jest jak z kłótnią, krzyczymy i nie mówimy prawdy, bo boimy się prawdy o samych sobie. Chwile szczerości bywają  też bardzo bolesne, zwłaszcza wtedy, gdy dowiadujesz się, że kłamano Ci prosto w oczy.

*** 
Autumn is in the air, I feel it:) Lubię wiosnę i początek jesieni, jest ciepło, ale nie za gorąco, można ubrać lekki sweterek, bez konieczności ubierania płaszczy, czy kurtek:) 

 
 
Biżuteria House
Zegarek Michael Kors
Buty Camaieu
Sweterek i spodnie firmy Yuan


Makijazowa porpozycja Diora na jesień / zima 2012  bardzo mi się podoba złoto brązowa kolorystyka;)