9 września 2012

pretty girls have easier lives (?)

Witam:) Jak to mawiają  psy szczekają karawana jedzie dalej:) 
Ostatnio trafiłam na artykuł Ładne mają łatwiej  
artykuł redagowany przez znaną i poważną gazetę, w którym autor opisuje jak to pięknym i atrakcyjnym kobietom jest w życiu łatwiej. Część z opisywanych sytuacji ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, nie zaprzeczę, ale nie do końca zgadzam się z treścią tego artykułu.
Jak wiadomo, spośród wielu form dyskryminacji, występuje pojęcie Atrakcjonizmu, czyli dyskryminacji osób ze względu na wygląd zewnętrzny. Przyjęło się, że osoby piękne i  szczupłe mają łatwiej w życiu, szybciej znajdują pracę,życiowych partnerów i są szczęśliwsze. Natomiast tym mniej urodziwym, zwłaszcza z nadwagą jest trudniej  bo mają mniejszą siłę przebicia. Uważam, że pogląd ten jest dość stereotypowy, mało tego jest kompletną bzdurą!  W niektórych środowiskach i małych społecznościach pojawiają się bowiem jednostki, które zaślepione pryzmatem własnych kompleksów są w stanie zrobić wiele, aby zastraszyć czy poniżyć osobę atrakcyjniejszą od nich samych. Kolejnym stereotypem jest przekonanie, że jak kobieta jest piękna to pewnie musi być głupia, a nawet jak głupia nie jest to znajdą się i tacy, którzy głupią będą z niej robić. Kiedy jednak nie da się przypiąć komuś łatki "ładnej idiotki" wtedy trzeba wbić szpilę, gdzieś indziej. Najprościej przyczepić się do tego co najbardziej nas wkurza, czyli wyglądu. Szorty, sukienki przed kolano, bluzki z dekoltem są idealną okazją do kpin, a nawet jeżeli ubierzesz się od stóp po czubek głowy, to twoje ubranie może być np. za obcisłe. I nawet jeżeli w życiu masz jednego faceta, to nie przeszkadza, żeby zrobić z ciebie ... .  Przykładów abstrakcjonizmu można mnożyć, bo czy osobom atrakcyjnym łatwiej jest coś załatwić w urzędzie, gdzie za biurkiem siedzi zgrzybiała Pani Jadzia we fryzurze i makijażu, który pamięta jeszcze lata 80-te? Czy łatwiej jest w pracy, gdzie zazdrosne koleżanki tylko czekają aż ci się noga powinie, albo kiedy kobietą przytrafiają się przypadki mobbingu czy nawet i molestowania seksualnego. Czy życie jest łatwiejsze, kiedy musisz cały czas coś udowadniać, pilnować się aby nie popełnić jakiegoś błędu bo "życzliwe" tylko na to czekają ?  Myślę, że wiele atrakcyjnych kobiet spotykało się z tą formą dyskryminacji nie tylko w pracy, ale i na uczelni czy w szkole, a nawet i w przyjaźni.
... ale przecież redaktorze Mączkowski ładnym i atrakcyjnym, w życiu jest łatwiej! 

***

Dzisiaj postawiłam na klasyczną elegancję, czerwony, czarny kolor, proste kroje, w których zamki tworzą modny akcent, całemu lookowi charakteru dodaje duża torebka. 
Mam nadzieję, że tym razem fotki są ok:)


 


Kurtka Mohito
Sukienka Mohito
Torebka Mohito
Buty Stradivarius
Okulary Reserved
Zegarek Michael Kors 

Moja ulubiona piosenka Shakiry:) Boski live <3 br="br" nbsp="nbsp">