7 września 2012

fallen leaves

Witam! Nic tak bardzo nie irytuje mnie w ludziach jak ludzka głupota, no może poza nie szanującymi się kobietami. Cytat Krausa "Kobieta musi wyglądać tak mądrze, by jej głupota była miłą niespodzianką."  ostatnio zaczynam postrzegać w zupełnie odwrotną stronę, bo kiedy największym wrogiem pięknej kobiety są zazdrosne kobiety to naturalnym wrogiem mądrej kobiety są głupi mężczyźni.  Zasada, że przeciwieństwa się przyciągają jest dalece przereklamowana, bo równowaga w związku wymaga pewnej wspólnej cechy, mianowicie mądrości. Mądrość ta powinna opierać się na wzajemnym uszanowaniu własnych zainteresowań i różnych osobowości. Uczynienie z drugiej osoby pantoflarza czy kury domowej nie stanowi profitu dla żadnej ze stron, bo czas pokazuje, że kiedy człowiek się nie rozwija staje się mało ciekawy, poświęcając się rodzinie przestaje dbać o siebie, nie tylko o swoje ciało, ale przede wszystkim duszę.  W czasach, w których małżeństwa rozpadają się szybciej niż kiedykolwiek, warto pamiętać, że podporom każdego związku jest mądra kobieta. 

Ostatnio trafiłam na ciekawy wpis na blogu http://zwiazkipodwiazki.blog.onet.pl


"Mądre kobiety
Mądre kobiety są twarde i wiedza czego chcą. Mądre kobiety biorą z życia tylko to, co najlepsze. Mądre kobiety rozpoznają wartościowych mężczyzn i nie pakują się w toksyczne związki. Mądrę kobiety wiedza kiedy powiedzieć stop
BZDURA!!!!!
Jesteśmy kobietami nie po to, żeby zachowywać się jak cyborgi. Żeby zawsze wiedzieć, co jest dobre i złe. Żeby dawać tysiąc dobrych rad. Mam swoja własną wersje teorii o Mądrej Kobiecie!

Mądra kobieta wie, że życie nie jest czarno-białe i ze czasem sama musi poszukać w nim kolorów. Mądra kobieta wybacza, choć świat mówi ze nie powinna. Mądra kobieta wierzy w dobro i szuka go w innych. Mądra kobieta jest cierpliwa, choć czasem ma ochotę mocno walnąć pięścią w stół. Mądra kobieta walczy o to, co dla niej ważne, bo nie chce później żałować, że nie zrobiła zupełnie nic. Mądra kobieta modli się do tego na górze, żeby dał jej siłę każdego dnia.
Mądra kobieta czasem się myli... a czasem czuje się zagubiona. Bo mądra kobieta wie, że ma prawo do słabości.
Mądra kobieta czasem jest leniwa, a czasem zła, a czasem rozkapryszona. Mądra kobieta czuje i w tym tkwi jej cała mądrość."

***

Wrzesień zawsze jest dla mnie miesiącem, w którym zmęczona letnimi deseniami i krojami sięgam po cieplejsze rzeczy i ciemniejsze kolory. Oczywiście niekwestionowanym hitem tej jesieni będzie kolor bordowy, który świetnie komponuje się ze złotem, beżem i czernią :) 

 


Kamizelka Camaieu
Bluzka Mohito
Spodnie Mohito
Torebka Mohito
Buty Stradivarius 
Pasek H&M
Okulary Reserved 
Zegarek Michael Kors